Českého svazu chovatelů, z.s.

Základní organizace Přeštice

Vítáme vás na stránkách

Všechna práva vyhrazena © Český svaz chovatelů z.s., Základní organizace Přeštice 2018

Pobřežní 226, 334 01 Přeštice

Telefon: +420 734 518 642

E-mail: info@csch-prestice-cz

E-mail: postmaster@csch-prestice.cz

Počasí Přeštice - Slunečno.cz
Dnes je

Poslední aktualizace
5.3.2023

Organizace ČSCH v okolí

 

Dnešice

 

Dolní Lukavice

 

Horšovský Týn

 

Chválenice

 

Nezvěstice

Město Přeštice
Související obrázek

      V historii přeštické chovatelské organizace byl srpen roku 2002 nejtragičtějším obdobím. Povodeň zničila v Přešticích 13 domů, mezi nimi i celý chovatelský areál. Po jeho nařízené demolici stáli přeštičtí chovatelé před problémem, co a jak dále. Brzy se však našlo řešení a to areál, který v minulosti byl vždy základnou pro úspěšnou chovatelskou činnost, v celém rozsahu znovu postavit.

Jeho členové a řada dalších chovatelských organizací, sponzorů a město Přeštice k tomu poskytli finanční prostředky, technickou, materiální i pracovní pomoc. V červenci tohoto roku byla stavba svépomocí zahájena, v září již byla vztyčena „májka“ na novém krovu a zhotovena krytina. V roce 2004 se předpokládá dokončit stavbu tak, aby již v novém prostředí bylo možno uspořádat místní chovatelskou výstavu.

Budovaný areál a pamětní deska na něm bude důkazem solidárnosti chovatelských organizací, ostatních jednotlivců a dalších příznivců, kteří se na výstavbě nového areálu podíleli a nebo i jiným způsobem pomohli.

Touto cestou chceme za dary a pomoc poděkovat všem aktivním členům ZO ČSCH v Přešticích, chovatelským organizacím z Blovic, Štěnovic, Dnešic, Dolní Lukavice, Horšovského Týna, Chotěšova, Kolína 1, Nezvěstic a Sušice, OV ČSCH Domažlice, družebním chovatelským organizacím z Bavorského Nittenau a Regensburgu, městu Přeštice, akciovým společnostem Hasičská vzájemná pojišťovna a pojišťovna Kooperativa, ZO ČZS Přeštice, firmám Jana Blahouta, Welstam s.r.o. Přeštice a Dřevovýroba Hepa Blovice.

Poděkování patří také panu Maxovi z Plzně a rodinám Hartlovým a Hurzlmeierových ze SRN a za mediální pomoc i redakcím chovatelských časopisů.

 

výbor ZO ČSCH, Přeštice

 

Zveřejněno: 01.01.2010

Mediální partner