Českého svazu chovatelů, z.s.

Základní organizace Přeštice

Vítáme vás na stránkách

Všechna práva vyhrazena © Český svaz chovatelů z.s., Základní organizace Přeštice 2018

Pobřežní 226, 334 01 Přeštice

Telefon: +420 734 518 642

E-mail: info@csch-prestice-cz

E-mail: postmaster@csch-prestice.cz

Počasí Přeštice - Slunečno.cz
Dnes je

Poslední aktualizace
5.3.2023

Organizace ČSCH v okolí

 

Dnešice

 

Dolní Lukavice

 

Horšovský Týn

 

Chválenice

 

Nezvěstice

Město Přeštice

Na výstavu do Přeštic přijeli i králíci z Německa

Až z německého Nittenau pochází část expozice chovatelské výstavy, která v pátek začala v Přešticích. Kromě několika druhů králíků jsou na výstavě k vidění i české husy, hrdličky, holubi nebo krůty a také expozice klubu chovatelů meklenburských strakáčů. „Kromě králíků přivezli naši němečtí kolegové ještě dvacet kusů drůbeže a stejný počet holubů,“ zve návštěvníky jednatel přeštického klubu Josef Louda. Výstava je v sobotu otevřena až do 17 hodin, v neděli pak do oběda. Hodinu před nedělním polednem starostové měst Přeštice a Nittenau společně předají ceny nejlepším chovatelům.

24.10.2009

Zdroj: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/na-vystavu-do-prestic-prijeli-i-kralici-z-nemecka.html

Josef Louda a chovatelství na Přešticku

 

Návštěva posuzovatele králíků

Když jsme se domlouvali s Josefem Loudou, kde bychom si mohli popovídat o jeho chovatelských aktivitách a nafotit jeho ušaté kamarády, nabídl nám setkání na jejich chovatelské výstavě. Přehlídka základní organizace Přeštice proběhla ve dnech 24. a 25. října 2009. Již z dřívějších let si pamatujeme, že v zánovním areálu je o návštěvníky dobře postaráno. Členové organizace a jejich drahé polovičky nepečou buchty, cukroví a perníky. Kdo preferuje masitou kuchyni, může ochutnat nadívané křepelky nebo zabíjačkové pochutiny. Proto jsme pozvánku rádi přijali a určitě jsme nelitovali. Co jsme se dozvěděli a jaké zajímavosti jsme měli možnost shlédnout? To bude předmětem následujících řádek.

Celý článek

Související obrázek

Do kostela v Přešticích se vrátí pátý zvon,

mistr ho odlil v Nizozemí

 

Zvon přátelství, jak jej místní pojmenovali, má připomínat sto let založení Československa a zároveň čtvrt století partnerství s německým městem Nittenau. Na odlitém zvonu je pás s hvězdičkami, postava svatého Jana Nepomuckého a městské znaky obou partnerských měst.

15.září 2018

Autor: Petr Ježek

Zdroj: https://plzen.idnes.cz/prestice-sbirka-zvon-kostel-nanebevzeti-panny-marie-pcp-/plzen-zpravy.aspx?c=A180905_425325_plzen-zpravy_vb

Zvon přátelství váží 142 kilogramů. Jeho výrobou byl pověřen zvonař Petr Rudolf...

Mediální partner